درباره رنگ ترافیکی بیشتر بدانیم

رنگ ترافیکی محلول

رنگ ترافیکی یک فرمول روکش است و برای خط کشی و علامت گذاری راهرو ها، پارکینگ ها، جداول یا فرودگاه ها توصیه می شود. این فرمول همچنین در ظرف های۱۹ لیتری (۵ گالنی) یا کمتر فروخته و عرضه می شوند. محدوده ی VOC برای رنگ های موجود در این دسته ۴۵۰ گرم در هر لیتر یا ۳.۸ پوند در هر گالن می باشد.

رنگ ترافیکی لاتکس

یک فرمول روکش است و برای علامت گذاری و خط کشی خیابان ها، بزرگراه ها یا دیگر سطوح خودرو محور از جمله جداول، سکوها، راهروها، پارکینگ ها، پیاده روها و فرودگاه ها توصیه می شود(اما استفاده ی این فرمول فقط به این موارد محدود نمی شود). حداکثر VOC مجا برای رنگ های موجود در این دسته ۱۵۰ گرم در هر لیتر، یا ۱.۳ پوند در هر گالن می باشد.

رنگ ترافیکی اورسل (گازی)

یک رنگ خط کشی و علامت گذاری راه دائم العمر که تقریبا ۲۵۰ پا به ازای هر بطری (خط با ضخامت ۴ اینچ) از خود به جای می گذارد. در طول ۶۰ دقیقه آماده می شود و برای علامت گذاری استنسیل یا جداول عالی است. می توان از طریق دست یا با قلم مو از این رنگ استفاده کرد. توصیه می شود برای رنگ آمیزی پارکینگ ها، انبارها، زمین های بازی و موارد مشابه استفاده شود.

رنگ علامت گذاری اورسل نوک وارونه (Inverted Tip)

یک رنگ علامت گذاری پایه آب با ماندگری موقت که سریع خشک می شود و خط های روشن از خود به جای می گذارد. خیلی راحت با یک شلنگ آب (با فشار ملایم) یا پس از بارش باران شسته می شود. حدودا ۴۰۰ پا خط به ازای هر بطری را پوشش می دهد. سر اسپری را می توان تغییر داد و به صورت دستی به محصول کار کرد. پیشنهاد می شود برای زمین های گلف، ابزارها، رویدادهای ورزشی، خیابان بندی، نقشه برداری، زمین های بازی و موارد مشابه استفاده شود.

رنگ ترافیکی

رنگ ترافیکی

چگونه می توانیم متناسب با نیازهای خود، بهترین رنگ ترافیکی را انتخاب کنیم؟

علامت هایی که در پارکینگ خود گذاشته اید دیگر مثل قبل نیستند و اگر بیش از این صبر کنید، مردم نمی توانند بفهمند یک قسمت از پارکینگ کجا پایان می یابد و قسمت دیگر از کجا شروع می شود. چندین دهه ی قبل، فقط یک یا دو حق انتخاب برای نوع رنگ ترافیکی مورد استفاده برای جداسازی بخش های مختلف پارکینگ از هم وجود داشتند. اما امروز، رقابت و نوآوری باعث شده اند برای هر نوع آب و هوا، شدت عبور و مرور و محیط های مختلف، فرمول ها و انواع متفاوتی از رنگ های علامت گذاری و خط کشی به وجود آیند. کدام نوع رنگ برای شما مناسب است؟ در نظر گرفتن عوامل زیر در انتخاب بهترین نوع رنگ ترافیکی متناسب با نیازهای شما کمک زیادی می کند.

۱. مقررات VOC

امروزه صنایع مختلف بیش از پیش دوست دار محیط زیست شده اند و صنعت رنگ ترافیکی نیز از این قضیه مستثنی نیست. مقررات فدرال برای هوای پاک به طور واضح بیان کرده اند که رنگ های علامت گذاری راه ها نباید حاوی بیش از ۱۵۰ گرم بر لیتر از VOCها باشند. بسیاری از ایالت ها و شهرداری ها استانداردهای VOC خیلی شدید تری برای رنگ های ترافیکی تنظیم کرده اند. از جمله ی این ایالت ها می توان به حوزه ی مدیریت کیفیت هوای ساحل جنوبی کالیفرنیا(SCAQMD) اشاره کرد، که سخت ترین و شدید ترین محدودیت VOC (یعنی ۱۰۰ گرم بر لیتر از VOC) را برای این منطقه تنظیم کرده است. علاوه بر این، مناطق بسیاری نیز در مورد رنگ های ترافیکی پایه محلول قانون شکنی کرده اند.
خوشبختانه، بازار رنگ های ترافیکی دوستدار محیط زیست رشد خوبی داشته و محصولات با کیفیت را با قیمت مناسب ارائه می دهد(نسبت به محصولات سنتی و قدیمی). اگر در منطقه ای زندگی می کنید که قوانین VOC سخت و شدیدی دارد اما هنوز اجازه دارید رنگ های پایه محلول اسپری کنید، پس بد نیست از یک رنگ علامت گذاری اکریلیک با VOC کم استفاده کنید. برای مناطقی که استفاده از رنگ ترافیکی پایه محلول غیر قانونی است، رنگ های ترافیکی پایه آب با VOC کم زیادی وجود دارند که برای انجام کار مناسب هستند. از بین این رنگ ها، آنهایی که از مواد بیولوژیکی قابل بازیافت استفاده می کنند بهترین هستند.

۲. شرایط آب و هوا

چه در زمانی که در حال رنگ زنی هستید و چه در طول سال، باید عامل آب و هوا را در فرآیند انتخاب رنگ ترافیکی در نظر بگیرید. اکثر رنگ های پایه آب نسبت به رطوبت حساسیت خیلی زیادی دارند، چون مکانیزم های پرورش و خشک شدن آنها به این بستگی دارد که آب از سیستم آنها خارج شود. رطوبت زیاد و دمای کم باعث می شود آب نتواند از سیستم خارج شود و محصول کاملا خشک نشود. وقتی رنگ کامل خشک نمی شود، مهم است که اجازه ندهید رنگ پخش شود و به تایر خودروی مردم بچسبد. قبل از اینکه شروع به رنگ کاری کنید، باید رنگ خود را متناسب با آب و هوایی که در آن قرار دارید، انتخاب کنید. برای مثال، اگر در منطقه ای قرار دارید که در آنجا برف زیاد می بارد، رنگ شما باید در برابر نمک، رفت و آمد خودروهای برف روب و یخ زدگی سطوح مقاوم باشد. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که نور UV زیاد در آنجا تابیده می شود، رنگ شما باید رنگ دانه های بسیار با کیفیتی داشته باشد تا در شرایط فرا بنفش رنگ نپرد.

۳. هزینه و تعداد دفعات تجدید رنگ

در کل، رابطه ی مستقیمی بین هزینه به ازای هر گالن و ماندگاری رنگ ترافیکی وجود دارد. این بدان دلیل است که بخش اصلی هزینه بر برای رنگ های خط کشی و علامت گذاری، مواد خام آنها است. و مواد خام با کیفیت(عمدتا منظور ضمغ ها و رنگ دانه ها است)، رنگ های بهتر و ماندگارتری تولید می کنند. رنگ های ارزان تر زودتر(کمتر از یک سال)پوسته پوسته، پاک و کثیف می شوند(تغییر رنگ می دهند)، چنین رنگ هایی در هر تابستان نیاز به تجدید رنگ دارند.
اما رنگ های خط کشی و علامت گذاری با کیفیت به گونه ای طراحی و مهندسی شده اند که چندین سال دوام می آورند، برای مثال رنگ های متیل متاکریلات تا یک دهه ماندگاری دارند. در اکثر موارد، حدود ۳۵ درصد از هزینه ی پیمانکاران رنگ کار صرف هزینه ی مواد خام رنگ می شود، ۶۵% باقیمانده ی مخارج به حقوق کارگر، مخارج کلی و سود اختصاص می یابد. با یک محاسبه ی سریع می توانید هزینه های چرخه ی عمر رنگ کاری با رنگ های خط کشی و علامت گذاری با قیمت و کیفیت های متفاوت را متوجه شوید.
همانطور که مشاهده می کنید، به مرور زمان، خطی کشی و علامت گذاری با رنگ های ترافیکی با کیفیت، صرفه جویی زیادی در هزینه ی کار ایجاد می کند. نباید فقط به قیمت بیشتر محصول نگاه کنید. اگر از یک پیمانکار خارجی برای انجام پروژه استفاده کنید، این صرفه جویی بیشتر هم می شود چون هزینه ی کارگر و دیگر هزینه های نا مربوط به مواد خام رنگ ها از معادله حذف می شوند. حتی برای سازمان هایی که خودشان پروژه ی رنگ کاری خود را انجام می دهند، رنگ کاری با رنگ های با کیفیت باعث می شود به مرور زمان، در هزینه ها صرفه جویی شود. اگرچه رنگ با کیفیت قیمت بیشتری به ازای هر گالن دارد، اما سازمان برای رنگ قسمت های مجزای پارکینگ و دیگر قسمت های مسطح پارکینگ به میزان رنگ کمتری نیاز خواهد داشت.
اگر قصد دارید به این زودی ها دوباره مجبور به رنگ کاری پارکینگ خود نشوید، پس حتما از شرکت Aexcel خرید کنید. به مدت بیش از ۵۰ سال، ما مشخصه ها و کیفیت رنگ های خط کشی و علامت گذاری خود را بهبود داده ایم تا دائما با تغییر مقررات VOC و محدودیت های محلول برای رنگ های خط کشی با کیفیت وفق یابیم. و اخیرا، شیمیدان های ما محصول BioStripe را تولید کرده اند. این محصول یک رنگ ترافیکی ماندگار است که از روغن soybean طبیعی تولید شده است تا بتواند پاسخگوی نیازهای برنامه ی کنترل بیولوژیکی USDA بوده و یک جایگزین دوستدار محیط زیست برای رنگ های سنتی باشد.

کاربردهای رنگ ترافیکی

کاربردهای رنگ ترافیکی

چرا باید رنگ های ترافیکی کمتر سمی خریداری کنیم؟

آلاینده های حاصل از رنگ های خط کشی پایه محلول متداول (رنگ هایی که برای خط کشی جاده ها و پارکینگ ها به کار می روند) برای سلامت ما و محیط زیست خطرناک هستند. این رنگ ها میزان زیادی مواد آلاینده ی ارگانیک خطرناک (VOC) از خود ساتع می کنند، این آلاینده ها خطر بزرگی برای لایه ی اوزون و سلامت مردم هستند.
اگرچه رنگ های خط کشی با دوام یک بار مورد انتقاد حرفه ای های صنعت رنگ کاری سطوح مسطح قرار گرفته است، اما از آن زمان تا الان، تکنولوژی این صنعت پیشرفت چشمگیری داشته است. امروز، رنگ های خط کشی پایه آب و بیولوژیکی جایگزین های دوستدار محیط زیست و بادوامی بوده و همچنین رقیب سرسختی برای محصولات پایه بنزین هستند.
بهترین اعمال در خرید محصولات دوستدار محیط زیست: رنگ های خط کشی و علامت گذاری
وزارت خدمات اقتصادی(DES) و وزارات اکولوژی واشنگتن، گزارشی مبنی بر بهترین اعمال دوستدار محیط زیست در ارتباط با رنگ های خش کشی راه ارائه دادند. این گزارش بر تهدیدهای اکولوژیکی و سلامت انسان مرتبط با رنگ های علامت گزاری و خط کشی پایه محلول و پایه بنزین (که برای خط کشی بزرگ راه ها، پارکینگ ها، جاده ها و باند فرود فرودگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند) تمرکز کرده است. به خصوص، در روز های داغ تابستان اجزای VOC حاصل از رنگ ها با نیتروژن اکسید موجود در اتمسفر ترکیب شده و گاز اوزون یا مه دود ایجاد می کنند. این آلاینده ها برای انسان ها و اتمسفر بسیار مضر هستند. چون دانشمندان کشف کردند که رنگ های پایه بنزین استاندارد باعث بروز مشکلاتی برای محیط زیست و سلامت انسان می شوند. آژانس حفاظت محیط زیست (EPA) راهکارهایی برای کاهش میزان VOCها در محصولات مختلف ارائه داده است (به خصوص برای رنگ های خط کشی).

چرا رنگ های خط کشی کمتر سمی انتخاب بهتری هستند؟

DES ایالت واشنگتن چندین دلیل برای نتخاب رنگ های با VOC کمتر ذکر کرده است:
• رنگ های پایه آبا و پایه بیولوژیکی خطر و زیان خیلی کمتری برای سلامت انسان دارند.
• رنگ های خط کشی کمتر سمی که محتوای VOC کمتری دارند، مه دودهای خطرناک برای محیط را وارد اتمسفر نمی کنند.
• محلول های سرشار از VOC یا رنگ های پایه بنزین باعث سرطان می شوند.
• محتوای زیاد کرمیم و دیگر فلزات سنگین در رنگ های خط کشی سنتی، ممکن است در نهایت با ذخایر آب ترکیب شده و خطرات گسترده و جهانی در پی داشته باشد.
• نقاشانی که به طور مرتب با محصولات پایه محلول سر و کار دارند، با خطرات سلامتی خیلی جدی تری مواجه هستند.
• رنگ های خط کشی پایه بیولوژیکی ماندگاری برابر یا حتی بهتری نسبت به رنگ های پایه محلول دارند.
BioStripe، یک رنگ خط کشی ماندگار
اگرچه شرکت های رنگ کاری زیادی در تلاش هستند با تغییر فرمول ها، میزان VOC محصولات خود را کاهش دهند، اما هنوز هم که هنوزه از همان مواد پتروشیمیایی به عنوان پایه استفاده می کنند.
BioStripe از یک دیدگاه خیلی نوین به چالش کاهش VOC می پردازد. BioStripeاولین رنگ خط کشی سوی آلکید است که از یک ماده ی قابل بازیافت و ماندگار به نام روغن soybean استفاده می کند. علاوه بر این، BioStripe مقاومت خیلی زیادی در مقابل گرد و خاک و دیگر عوامل پاک کننده ی رنگ دارد و این ویژگی به خاطر فرمول خلاقانه ی ساخت این رنگ است.
BioStripe تنها رنگ خط کشی ای است که دارای تاییدیه ی USDA می باشد. این محصول تنها رنگ خط کشی آب پایه ی ماندگار موجود در بازار است. علاوه بر این، این رنگ به همان اندازه ی رنگ های پایه بنزین مقرون به صرفه است.
در کل، سیستم مدارس، بیمارستان ها و پارک های عمومی که قصد دارند پروژه ای که انجام می دهند ماندگاری زیادی داشته باشد، از رنگ های BioStripe برای پارکینگ ها و مسیرهای خود استفاده می کنند. در واقع، در سال ۲۰۱۶، EPA یکی از بهترین جایزه های مرتبط با عملیات حفظ محیط زیست را به Medford Township واقع در نیوجرسی اعطا کرد. یکی از این عملیات، به کارگیری رنگ های BioStripe برای پارکینگ ها بود.
جایزه ی Katerva: “جایزه ی نوبل ماندگاری”
در سال ۲۰۱۶، BioStripe به خاطر استفاده ی نوآورانه از مواد کشاورزی ماندگار در تولید رنگ خط کشی با کیفیت از Soybean نامزد دریافت جایزه ی Katerva شد. جایزه ی Katerva مختص شرکت هایی است که محلول های ماندگار انقلابی ای تولید می کنند و محصولات آنها تاثیر قابل توجهی در طول سالیان متمادی داشته باشند.
BioStripe توسط شورای Soybean اوهایو، صنایع رنگ و روکش و موسسه ی تحقیقت کاربردی کشاورزی پشتیبانی شده است.

اجرای رنگ ترافیکی

اجرای رنگ ترافیکی

پرسش های متداول

قبل از اجرای رنگ ترافیکی، باید سطح را چگونه آماده سازی کنم؟

به یاد داشته باشید، آماده سازی مناسب سطح مهم ترین عامل در اطمینان حاصل کردن از انجام یک نقاشی با کیفیت است. سطح شما باید تمیز، خشک و عاری از آلودگی هایی که ممکن است بر ماندگاری و چسبندگی رنگ شما تاثیر منفی بگذارند، باشد. سطوح سست یا ناهموار ممکن است به رسیدگی بیشتری نیاز داشته باشند. این رسیدگی ها گاهی به شکل هوای با فشار زیاد (قبل از به کار بردن رنگ) اعمال می شوند تا از ماندگاری و چسبندگی بلند مدت رنگ اطمینان حاصل شود.

بهترین رنگ ترافیکی چیست؟

به خاطر این همه محصولات ترافیکی که در بازار وجود دارند، طبیعی است که در انتخاب بهترین نوع رنگ برای پروژه ی خود گیج شوید. اول از همه، مشخص کنید که محدودیت های voc در محیط کار شما چه هستند. این محدودیت ها ممکن است میزان زیادی از محلول رنگ های ترافیکی را از بین ببرند. سپس، نوع سطحی که قرار است روی آن کار کنید چیست؟ رنگ ترافیکی مورد استفاده برای مسیر فرود در یک فرودگاه مشخصه های متفاوتی نسبت به نوع رنگ مورد استفاده برای یک پارکینگ دارد. شما و کارفرما انتظار دارید ماندگاری رنگ چه مدت باشد؟ این مقاله، در مورد نکاتی که باید در هنگام انتخاب نوع رنگ ترافیکی در نظر بگیرید صحبت می کند.

توصیه می کنید سطحی که جدیدا صاف و مسطح شده را چگونه علامت گذاری کنیم؟

بهترین کار این است که ابتدا یک لایه ی نازک از رنگ پایه آب را به عنوان بتونه به کار ببرید. اجازه دهید به مدت ۳۰ روز روی سطح باقی بماند. سپس، بعد از اینکه آسفالت به خوبی با شرایط وفق پیدا کرد، روی آن را با محصول (یا همان رنگ) نهایی بپوشانید.

محدودیت های voc رنگ ترافیکی در منطقه ی من چه هستند؟

نقشه ی محل خود را با قوانین مرتبط با محدودیت های voc مقایسه کنید تا محدودیت های خاص شهر یا کشور خود را بفهمید.

بهترین نوع رنگ برای علامت گذاری روی بتن یا سیمان چیست؟

رنگ کاری بتن بسیار سخت تر از رنگ کاری آسفالت است. ما به این نتیجه رسیدم که رنگ ترافیکی کوپلیمر اکریلیک استون LowVOK بهترین چسبندگی را برای بتن دارد. همچنین رنگ ترافیکی پایه محلول با VOC کم ما نیز عملکرد خیلی خوبی روی بتن دارد.

 من در روز های گرم کاهی حباب هایی در رنگ ترافیکی پایه محلول مشاهده می کنم. برای برطرف کردن این مشکل باید چه کار کنم؟

در روزهای گرم حباب زمانی ایجاد می شود که محلول خیلی سریع تبخیر شود. حباب ها گاهی در هنگام رنگ کردن از بین می روند و در نهایت کار بدون مشکل خواهد بود. اما برای حل مشکل ایجاد حباب در رنگ خط کشی جاده ی پایه محلول، می توانید یک پینت (واحد حجم) زیلین (Xylene) یا یک محلول دیگر (با سرعت واکنش کند) را با یک سطل از رنگی که در اختیار دارید ترکیب کنید. این کار باعث می شود سرعت تبخیر محلول شما کاهش یابد.

آیا می توان برای رنگ ترافیکی پایه آب از غلطک استفاده کرد؟

این مورد به مکانیزم خشک شدن رنگ بستگی دارد، چون بعضی از رنگ های ترافیکی پایه آب ما خیلی سریع خشک می شوند و نمی توان برای آنها از غلطک استفاده کرد.
• خشک شدن معمولی: می توان از غلطک استفاده کرد
• خشک شدن سریع: اگر به آن آب اضافه شود، می توان از غلطک استفاده کرد
• خشک شدن خیلی سریع: نمی توان از غلطک استفاده کرد.

تفاوت بین خصوصیات دانه های رنگ ترافیکی نوع I، نوع II و نوع III چیست؟

خصوصیات انواع این رنگ بر اساس قانون فدرال TT-B-1325D مشخص می شوند. دانه های رنگ نوع I دانه های با تصادم استاندارد می باشند. دانه های نوع II به سرعت مستقیما به خود رنگ ترافیکی تبدیل می شوند. دانه های نوع III بزرگ تر هستند و بازتابش بسیار برتر و سریع تری دارند. دانه های نوع III گاهی برای باند فرود فرودگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

با ظرف ها و سطل های رنگ خالی چه کار کنم؟

برای بازیافت و استفاده ی مجدد از ظرف های ۵۵ گالنی به عنوان ظرف های رنگ یا مواد دیگر، یک صنعت کامل به وجود آمده است.
سطل های آهنی مخصوص رنگ های ترافیکی پایه محلول باید کاملا خالی شوند(هر چه باشد شما برای مواد داخل آن پول داده اید) و پس از اینکه کاملا خشک و تمیز شدند، آنها را دور بریزید. شاید بتوانید آنها را به محل جمع آوری آهن آلات منطقه ی خود ببرید.
سطل های پلاستیکی مخصوص رنگ های ترافیکی پایه آب باید تمیز، شستشو و سپس دور انداخته شوند. اما یک راه بهتر هم هست، اینکه برای کارهای خلاقانه تر از آنها استفاده کنید.

من مشکلات زیادی با تجهیزات اسپری غباری دارم. در بعضی انواع رنگ ها متوجه میزان زیاد اسپری غباری شدم، در حالی که در خیلی از انواع دیگر متوجه چنین چیزی نشدم. بهتر نیست که برای از بین بردن این مشکل از یک محلول متفاوت استفاده کنیم؟

خیر، رنگ های ترافیکی به گونه ای طراحی شده اند که در هنگام انجام کار ته نشین نشوند و مستقیما از داخل بطری اسپری شوند. اگر اتفاقی غیر از این افتاد، رقیق سازی رنگ می تواند تاثیر کار را چندین برابر کند. رنگ های گرم تر نیز می توانند تاثیر خیلی بیشتری داشته باشند، چون رنگ های پایه محلول هر چه گرم تر شوند، رقیق تر می شوند. به این فکر کنید که رنگ شما چگونه در ظرف یا بطری ذخیره شده است. در صورت امکان، اطمینان حاصل کنید که رنگ در شرایط خشک و خنک نگهداری شود. همچنین در صورت امکان، در هنگام استفاده، دمای محیط را نیز کنترل کنید.
افراد دیگری نیز نمونه هایی از اسپری شدن بیش از حد توسط تجهیزات جدید کمپرسری را گزارش کرده اند. برای فائق آمدن بر این مشکل، باید یک یا تعداد بیشتری از کارهای زیر را انجام دهید:
• فشار اسپری خود را کم کنید
• سر اسپری را کوچک تر کنید
• نوع سر اسپری را تغییر دهید
• ارتفاع لوله ی اسپری را تنظیم کنید.