رنگ سوله ای چست؟

رنگ سوله ای به عنوان یک پوشش صنعتی ، رنگ یا پوششی می‌باشد که به جای ویژگی‌‌‌‌‌های زیبایی شناسی خود بر اساس ویژگی محافظتی تعریف می‌شود، اگرچه این پوشش می‌تواند از هر دو این ویژگی‌‌ها برخوردار باشد. شایع ترین کاربرد پوشش‌‌‌‌‌های صنعتی برای کنترل خوردگی فولاد یا بتن است.
پوشش‌‌‌‌‌های صنعتی طیف وسیعی از کاربردهای متنوع برای پوشش‌‌‌‌هایی با عملکرد یا الزامات بسیار گوناگون را دربرمی‌گیرد.
برخی از بخش‌‌‌‌‌های پوشش یافته شامل موارد زیر هستند:
پوشش‌های هواپیما و هوافضا : این پوششها برای هواپیماها و هلیکوپترهای نظامی و غیرنظامی مورد استفاده قرار می‌گیرند. کاربرد‌‌‌‌‌های نظامی معمولا شامل سازگاری با مجموعه‌ای از الزامات و ویژگی‌‌‌‌‌های دفاعی می‌باشد.
روکاری اتومبیل و وسیله نقلیه : این پوشش‌ها برای اتومبیل ها، بارکش ها، کامیون‌‌ها و تریلر‌‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. تفاوت میان این دو واژه در این است که پوشش اتومبیل، پوشش‌هایی می‌باشند که در طول تولید خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرند و پوشش‌های روکاری وسیله نقلیه، پوشش‌های می‌باشند که در طول تعمیر تصادفات در تعمیرگاه‌‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. پوشش‌‌‌‌‌های اتومبیل در کارخانه مورد استفاده قرار می‌گیرند اما روکاری وسیله نقلیه در محیط‌‌‌‌‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.
پوشش‌‌‌‌‌های سطوح قوطی : آنها مجموعه ای از پوشش‌های بسیار تخصصی می‌باشند که در ضخامت کم مورد استفاده قرار می‌گیرند اما حفاظت بسیار بالایی فراهم می‌سازند. این پوشش‌‌ها برای پوشش درونی و بیرونی قوطی‌های مواد غذایی و نوشیدنی مورد استفاده قرار می‌گیرند. هرگونه پوشش مورد استفاده به طور درونی باید به دلیل تماس با غذا تایید شود.
پوشش سطوح پلاستیکی: پوشش‌‌‌های تخصصی که برای استفاده در بستر‌‌‌‌‌های پلاستیکی مانند سپر اتومبیل، داشبوردها و گریل ها، اسباب بازیهای پلاستیکی و لوازم الکترونیک طراحی شده‌اند.
پوشش‌‌‌‌‌های ورق‌‌‌‌‌های فلزی: این پوشش‌ها برای صفحات فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرد که معمولا در ابتدا به شکل ورق‌های بزرگ فولاد می‌باشند و سپس بر اساس مجموعه گسترده‌ای از کاربردها اعم از لوازم خانگی، ماشین لباسشویی، قطعات خودرو و پانل‌‌‌‌‌های کامپوزیت برای ساختمان‌‌‌‌‌های بلند آوازه شکل می‌گیرند.
صنعتی عمومی: این اصطلاح دربرگیرنده مجموعه ای از پوشش‌‌ها می‌باشد که شامل کاربردهای گسترده در فولاد، آهن و آلومینیوم و همچنین شیشه، پلاستیک و چوب می‌باشند. این پوشش‌‌ها شامل پوشش‌های کوره‌ای و خشک می‌باشند و پوشش‌هایی با کاربرد گسترده مانند پیچ و مهره، مبلمان اداری، جعبه ابزار، ترانسفورماتورها، نیروگاه‌‌‌‌‌های برق، کانتینرهای حمل و نقل و تجهیزات کشاورزی و ساخت و ساز را شامل می‌شوند. همچنین این عبارت شامل پوشش‌‌‌‌هایی است که به طور مجزا تعریف شدند و مورد اشاره قرار گرفتند مانند پوشش‌‌‌‌‌های ورق‌‌‌‌‌های فلزی و پوشش‌هایی با عملکرد بالا.
عملکرد بالا: به عنوان پوشش‌های حفاظتی شناخته می‌شوند و پوشش‌های مورد استفاده برای فولاد کاری سازه‌ای مانند پل‌ها، تاسیسات نفت و گاز، سازه‌‌‌‌هایی مانند استادیوم‌‌ها و انبارها و کارخانجات شیمیایی هستند. این پوشش‌ها از مقاومت بالا در برابر خوردگی و ظاهر زیبا برخوردار هستند. همچنین این پوشش‌ها در برابر شرایط آب و هوایی نامطلوب، جو و مواد شیمیایی خورنده مقاوم هستند و موجب دوام ساختارها می‌گردند. در این بخش، پیش از استفاده از پوشش ها، آنها باید بتوانند طیف گسترده ای از الزامات را از طریق استانداردها و مشخصات برآورده سازند. برای عملکرد طولانی مدت این پوشش‌ها، آماده سازی بستر و روش‌‌‌‌‌های کاربردی مناسب از اهمیت برخوردار است.
پوشش‌های آماسه: پوشش‌های آماسه برای فولاد کاری سازه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد و به آتش واکنش نشان می‌دهد و یک لایه غیر قابل نفوذ ایجاد می‌کند که از فولاد محافظت می‌کند و یکپارچگی ساختاری آن را حفظ می‌نماید. این پوشش‌‌ها باید الزامات آزمایش خاصی را برآورده سازند و در رابطه با عملکرد خود گواهینامه دریافت کنند. BCF از یک گروه پوشش آماسه برخوردار است که مهمترین گروه تولید کنندگان و عرضه کنندگان پوشش‌های آماسه می‌باشد که به ارتقاء استانداردهای حرفه ای مربوط به کیفیت و عملکرد و ایجاد راهبردهای مشترک برای آزمایش، ارزیابی، نصب و بازرسی پوشش‌‌‌‌‌های آماسه، متعهد می‌باشند. این گروه تحت پشتیبانی لابراتوارهای آزمایش آتش، Exova، UL و BRE Global قرار دارد. علاوه بر این به واسطه نقش پیشرو BCF در انجمن پوشش‌های آماسه (ICF) که مهم‌ترین سازمان پوشش‌های آماسه برای بخش فولادسازی می‌باشد، تولید کنندگان با انجمن تخصصی حفاظت از آتش (ASFP) که نماینده درخواست کننده‌‌ها و دیگران می‌باشد، همکاری نزدیکی دارند.
دریایی: این پوشش‌ها برای کشتی‌‌ها و قایق‌‌ها در همه اندازه‌‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و شامل تانکرها، کشتی‌‌‌‌‌های کروز، یدک کش‌‌ها و کشتی‌های تفریحی می‌باشد. این پوشش‌‌ها قسمت عرشه در بالای خط برخورد آب را تحت پوشش قرار می‌دهند و پوشش‌‌‌‌‌های ضد رسوب می‌باشند که برای حداقل سازی رسوب دریایی و کاهش کشش کشتی به وسیله آب مورد استفاده قرار می‌گیرند. همه پوشش‌‌‌‌‌های ضد رسوب شدیدا به وسیله IMO (سازمان بین المللی دریایی) و بخشنامه محصولات کشنده اتحادیه اروپا (که به زودی جایگزین قانون محصولات کشنده می‌گردد که در سال ۲۰۱۳ اجرا شد) کنترل می‌گردند. این پوشش‌ها، هر چیز مورد استفاده به وسیله درخواست کننده‌‌‌‌‌های حرفه ای و موارد مورد استفاده به وسیله افراد تازه کار در تفرجگاه‌‌‌‌‌های ساحلی و کارخانجات کشتی سازی را تحت پوشش قرار می‌دهند. انجمن پوشش‌‌‌‌‌های دریایی گروهی است که تولید کنندگان پوشش‌‌‌‌‌های دریایی، کارخانجات کشتی سازی و وزارت دفاع را گرد هم جمع می‌کند تا در رابطه با موضوعات مشترک بحث کنند. جزئیات بیشتر در رابطه با این انجمن در صورت دسترسی به آنها، بارگزاری خواهد شد.
پرداخت چوب: این عبارت پوشش‌های مورد استفاده به عنوان پوشش‌‌‌‌‌های چوب صنعتی را در بر می‌گیرد. آنها پوشش‌‌‌‌‌های مورد استفاده در کارخانه‌‌ها می‌باشند که برای چوب‌‌‌‌هایی با کاربردهای مختلف اعم از مبلمان اداری، لوازم آشپزخانه و حمام، مبلمان عمومی و چوب کاری صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنها با پوشش‌‌‌‌‌های مراقبت از چوب که پوشش‌‌‌‌‌های خود اجرا می‌باشند، مانند جلا دادن چوب و پوشش‌‌‌‌هایی برای نرده‌‌ها و اراستن متفاوت می‌باشند.

رنگ سوله ای از رنگ آمیزی مجدد جلوگیری می‌کند و طول عمر ساختمان‌‌‌‌هایی با سطح چوبی، آجری، فلزی و پلاستیکی را افزایش می‌دهد.
مزایا:
• پایان کاری انعطاف پذیر برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن یا ترک خوردگی
• برای شرایط آب و هوایی بریتانیا ایده‌آل است.
• مقاومت در مقابل جلبک و پوسیدگی
• کاربرد ساده
• پرداخت کاری مقاوم به آب و هوا
• حفظ عالی رنگ
• کاربرد چندلایه

رنگ سوله ای

رنگ سوله ای

توصیف محصول

رنگ سوله ای یک محصول انقلابی میباشد و برای حفاظت از ساختمانهایی با نمای بیرونی چوب، فلز و پلاستیک ایده‌آل است. این محصول می‌تواند برای سطوحی که پیش از این رنگ شده اند و حتی سطوح پوشیده شده با قیر طبیعی، لاک قیر و یا جوهر قیر مورد استفاده قرار گیرد. رنگ سوله ای مقاوم و با دوام می‌باشد و از نگهداری رنگ عالی برخوردار است. رنگ سوله ای در بستر انعطاف پذیر است و پوسته پوسته نمی شود و یا ترک نمی خورد. رنگ سوله ای برای کاربردهای مختلف از جمله نرده کشی، ستون‌ها، شیروانی‌‌ها و گالوانیزه هوازده مناسب می‌باشد و به بتونه نیازی ندارد.
کاربرد‌‌‌‌‌های پیشنهادی
• نرده کشی
• ستون‌‌ها
• درهای بزرگ
• شیروانی‌‌ها
• اصطبل
• آلونک
• سیلوها
• آسیاب‌های بادی
• حیاط‌‌‌‌‌های پشتی
• گالوانیزه هوازده
مقاومت‌‌ها در برابر:
• ترک خوردگی، طبله کردن و پوسته پوسته شدن
• باران و آب و هوای شدید
• جلبک و فساد
رنگ بیرون ساختمان

کاربردهای رنگ سوله ای

رنگ سوله ای از تمام کاری با دوام برخوردار است و برای استفاده بر روی چوب، پلاستیک، بتن، فولاد گالوانیزه هوازده، آجر و روکش فلزی ایده آل است.
رنگ سوله ای برای حفاظت از نمای ساختمانهایی مانند انبار غله، اصطبل ها، حیاط‌های پشتی، آلونک ها، سیلوها، آسیاب‌‌‌‌‌های بادی و واحدهای کارخانجات (روکش جعبه فلزی و موجی) ایده‌آل است. همچنین برای استفاده در اندودکاری، حصارکشی، درها، تجهیزات کشاورزی، مخازن، زهکشی، دروازه‌‌‌‌‌های بزرگ، پنجره‌‌ها و بسیاری از مناطق دیگر در پیرامون باغ ها، مزارع و کارخانه جات بسیار توصیه می‌شود. رنگ سوله ای می‌توانند برای سطوحی که پیش از این رنگ آمیزی شده اند و حتی سطوح پوشیده شده با غیرطبیعی، جوهر قیر یا الکل قیر مورد استفاده قرار گیرد.
‏این سیستم اکرولیک یک پوشش حفاظتی ریز تخلخل بسیار بادوام با حفظ رنگ عالی می‌باشد. رنگ سوله ای در بستر انعطاف پذیر است و موجب کاهش پوسته پوسته شدن و طبله کردن می‌گردد. می‌توان در طول یک روز به ویژه در طول ماه‌های تابستان سریعاً از دو یا سه پوشش استفاده کرد. یکی دیگر از مزایای آن نسبت به سیستم‌‌‌‌‌های مورد استفاده این است که پوشش‌‌‌‌‌های مورد استفاده همگی از رنگ سوله ای هستند و از این رو در داخل لایه‌‌‌‌‌های پوشش هیچ فشاری ایجاد نمی گردد. به تیزاب کاری یا از پیش بتونه زنی فولاد گالوانیزه هوازده نیازی نمی باشد اما لازم است تا سطوح زنگ زده یا فولاد ساده با بتونه فلز، بتونه کاری شوند.

اصول رنگ آمیزی رنگ سوله ای

اصول رنگ آمیزی رنگ سوله ای

سایر ویژگی های رنگ سوله ای

رنگ سوله ای به خوبی از نمای خارجی ساختمان ها، پل ها، انبارها، آلونک ها، سیلوها، آسیاب‌های بادی، فلز موجی و انواع روکش‌‌‌‌‌های فلزی یا چوبی محافظت می‌کند و ظاهر آنها را بهبود می‌بخشد.

کاربرد رنگ سوله ای

رنگ سوله ای با ویسکوزیته مناسب عرضه می‌گردد تا به وسیله قلم‌مو، غلتک و یا اسپری مورد استفاده قرار گیرد. پیش از کاربرد اطمینان حاصل کنید که سطح تمیز، خشک و عاری از آلوده کننده است. آن را در دمای کمتر از ۱۰ درجه سانتیگراد مورد استفاده قرار ندهید و پیش از استفاده به خوبی آن را تکان دهید. این محصول به بتونه نیازی ندارد و ظرف دو ساعت کاملا خشک می‌گردد. پس از چهار ساعت، در صورت نیاز می‌توان یک لایه دیگر از رنگ سوله ای را برای پوشش مجدد مورد استفاده قرار داد. برای سطوح پلاستیکی، لطفاً برای اطمینان از چسبندگی کافی، قبل از استفاده آن را بر روی یک سطح کوچک امتحان کنید. ممکن است سطوح گالوانیزه هوا نزده در وهله اول به مقدماتی نیاز داشته باشند.
حفاظت بلندمدت
این محصول برای پوشش نرده ها، درهای بزرگ، تجهیزات کشاورزی، مغازه، زه کشی، درها، پنجره‌‌ها و سایر حوزه‌‌‌‌‌های دیگر در پیرامون مزارع، کارخانجات، خانه‌‌ها و باغ‌‌ها توصیه می‌گردد. می‌توان آن را برای سطوح از پیش رنگ شده مانند قیر خشک‌شده، لاک قیر و جوهر قیر مورد استفاده قرار داد. این محصول قابل توجه که می‌تواند بر روی سطوح از پیش رنگ شده مورد استفاده قرار گیرد، از سیستم رزین اکریلیک رنگ انبار ما ساخته شده است و پوشش رنگ حفاظتی غیر متخلخل با دوام با حفظ رنگ عالی ارائه می‌دهد. این محصول در بستر انعطاف پذیر است و می‌تواند با ایجاد یک پوشش بلند مدت پوسته پوسته شدن و تبله کردن را کاهش دهد. این محصول سریع خشک می‌گردد و از بوی اندکی برخوردار است.
مزایای این محصول عبارتند از:
• مبتنی بر آب است و از بوی کم برخوردار است و فاقد مواد سمی است.
• چسبندگی عالی بر روی انواع سطوح
• در اندازه‌‌‌‌‌های ۵ و ۲۰ لیتر موجود می‌باشد.
• از گزینه‌‌‌‌‌های های رنگ مختلف برخوردار است، سیاه سافولک ، سفید کلی ، سبز بارنهام ، آبی آدلبورو و خاکستری بلکنی
• در دمای ۲۰ درجه سانتیگراد، رنگ در طول ۲۰ دقیقه خشک می‌شود و در بدترین شرایط رنگ در طول دو تا سه ساعت خشک می‌گردد و می‌توان پس از سه ساعت مجدداً آن را رنگ کرد.

رنگ آمیزی سوله ای

در رابطه با این مسئله که چرا انبارها و اصطبل‌‌ها با رنگ قرمز رنگ آمیزی می‌شوند، تئوری‌‌‌‌‌های زیادی وجود دارد. یک باور این است که اصطبل‌‌ها به رنگ قرمز رنگ آمیزی می‌شوند تا گاوهای کشاورزها بتوانند مسیر خود به خانه را پیدا کنند اما این استراتژی رد شده است زیرا گاوها نسبت به رنگ‌‌‌‌‌های قرمز و سبز کوررنگ هستند. برخی باور دارند که محبوبیت این طویله‌‌‌‌‌های قرمز حاصل کپی برداری کشاورزان اسکاندیناویایی می‌باشد که مایملک خود را با رنگ قرمز زنگ زده رنگ آمیزی می‌کردند به طوری که به نظر برسد آنها از آجر ساخته شده‌اند زیرا این ماده ساختمانی نشانه ای از ثروت به شمار می‌رفت.
واقعیت این است که اصطبل‌‌ها در ابتدا قرمز نبودند و اصلاً رنگ نمی‌شدند. کشاورزان اولیه که در نیوانگلند سکونت کردند از پولی برای رنگ‌آمیزی برخوردار نبودند از این رو بیشتر اصطبل‌‌‌‌‌های آنها فاقد رنگ آمیزی بود. در اواخر دهه ۱۷۰۰، کشاورزان به دنبال روش‌‌‌‌هایی برای محافظت از انبار چوب خود در مقابل محیط طبیعی بودند و شروع به آزمایش روش‌‌‌‌هایی برای ایجاد رنگ حفاظتی خود نمودند. گفته می‌شود که کشاورزان ویرجینیا برای اولین بار به شناخت رنگ سوله ای دست پیدا کردند. در پنسیلوانیا، وجود آجرهای قرمز، انبار‌‌‌‌‌های قرمز، شمعدانی‌‌‌‌‌های قرمز و حتی گاو‌‌‌‌‌های قهوه ای مایل به قرمز در خانه‌‌‌‌‌های هلندی معمول بود. رنگ آمیزی انبار‌‌ها و اصطبل‌‌ها به رنگ قرمز معمول شد. از آنجایی که رنگ از پیش آماده شده موجود نبود، یک کشاورز رنگ خود را ترکیب کرد. او پی برد که شیر خامه گرفته و رقیق، آهک و اکسید آهن قرمز پوششی شبیه به پلاستیک ایجاد می‌کند که سریعاً سخت می‌شود و برای سال‌ها دوام می‌آورد. پس از آن روغن بزرک به این دستورالعمل اضافه شد تا کیفیت خمیری لازم را حاصل سازد. بنابراین رنگ قرمز آمریکایی به وجود آمد. این رنگ بیشتر از دکوراسیون یا موهومات از کاربرد و فایده برخوردار بود.
رنگ قرمز از کجا آمد؟ لحاظ تاریخی، رنگ قرمز سوله ای به روشنی قرمزماشین آتش نشانی که ما امروز مشاهده می‌کنیم، نمی باشد بلکه بیشتر شبیه به قرمز پرتقالی اتشین بود. با توجه به اینکه ترکیب نفتی به طور مرسوم قرمز می‌باشد، دو تئوری غالب وجود دارد.
• کشاورزان ثروتمند خون کشتار‌‌‌‌‌های تازه را به ترکیب نفت اضافه می‌کردند. زمانی که رنگ سوله ای خشک میشد از قرمز روشن به قرمز تیره تر و قرمز آتشین تبدیل میشد.
• کشاورزان اکسید آهن که به عنوان زنگ آهن شناخته می‌شود را به ترکیب نفت اضافه می‌کردند. زنگ آهن در مزار به وفور یافت می‌شود و به عنوان نوعی قارچ کش از جمله از بین برنده خزه‌‌ها و کپک‌‌‌‌‌های قارچی که بر روی انبارها رشد می‌کردند، شناخته می‌شد. ترکیب اکسید در رنگ نه تنها از چوب حفاظت میکرد بلکه آن را به رنگ قرمز بسیار تیره درمی‌آورد.
صرف نظر از این موضوع، کشاورزان متوجه شدند که رنگ آمیزی انبارها و اصطبل‌‌ها با رنگهای خانگی موجب می‌شود تا ساختمان‌‌ها در طول زمستان گرم تر شوند زیرا رنگ‌‌‌‌‌های تیره تر بیشتر از چوب رنگ نشده می‌توانستند اشعه خورشید را جذب کنند. رنگ قرمز به دلیل عملکرد و سهولت به محبوبیت دست پیدا کرد و به یکی از سنت‌‌‌‌‌های آمریکایی تبدیل شد که تا امروز ادامه دارد.
در اواسط دهه ۱۸۰۰، با آغاز تولید رنگ‌‌ها از رنگدانه‌‌‌‌‌های شیمیایی، برای انبارها و اصطبل ها، حصارها و حیاط‌‌‌‌‌های پشتی تقاضای خاصی به وجود آمد. بسیاری از تولید کنندگان ترکیب رنگی خاصی را از اکسید فلزی ایجاد کردند که در رنگ‌های محدود عرضه می‌شد و در میان آنها قرمز از همه محبوب تر بود. هر گالن رنگ سوله ای نسبت به رنگ‌‌‌‌‌های خانگی ارزان تر بود و از این رو برای کشاورزان صرفه‌جو از جذابیت بیشتری برخوردار بود. قرمز تا زمان ارزان تر شدن سفیدکاری رنگ محبوب و در این زمان انبار‌‌ها و اصطبل‌‌‌‌‌های سفید پدیدار شدند.
امروزه، رنگ سوله ای بسیار متفاوت می‌باشد و به چگونگی استفاده از آنها بستگی دارد اما همچنان قرمزرنگ محبوب است. بررسی فهرستی از انبارهای تاریخی ثبت شده نشان می‌دهد که تقریبا نیمی از ۶۰۰ انبار ثبت شده در ابتدا قرمز بوده اند یا اخیراً به رنگ قرمز رنگ آمیزی شدند. بسیاری از تولیدکنندگان همچنان رنگ‌‌‌‌‌های خاص تولید شده برای استفاده در انبارها ارائه می‌دهند. هرچند که رنگ قرمز از هر تولید کننده به تولید کننده دیگر متفاوت است.
به کسانی که خواهان اطلاعات دقیق‌تر و خاص هستند می‌توان گفت که این مسئله به طور کامل پذیرفته شده است که رنگ سوله ای قرمز سایه ای از رنگ قرمز می‌باشد که ۹۸٪ آن اشباع شده و ۴۹٪ روشن است. برای اهداف اجرایی، قرمز انباری از مقدار هگزا # ۷C0A02 برخوردار است. این رنگ سایه تیره ای از قرمز است. این رنگ در مدل رنگی RGB شامل ۴۸.۶۳٪ قرمز، ۳.۹۲٪ سبز و ۰.۷۸٪ آبی می‌باشد در فضای رنگ HSL، این رنگ دارای رنگ‌مایه ۳.۹۳ درجه، با ۹۶.۸۳ درصد اشباع و ۲۴.۷۱٪ سبکی است. این رنگ از طول موج تقریبی ۶۱۸ نانومتر برخوردار است. رنگ Pantone®’s # ۹۰ درصد با آن انطباق دارد.

چگونگی آماده سازی رنگ سوله ای

رنگ آمیزی یک انبار یک پروژه بزرگ می‌باشد که هنرمندان فریبکار را جذب میکند. چگونگی آماده سازی رنگ سوله ای را بیاموزید و یک نقاش شایسته استخدام کنید.
یک انبار باشکوه رنگ‌آمیزی شده میتواند به عنوان سرمشق مزارع و اقامتگاه‌‌‌‌‌های روستایی مورد استفاده قرار گیرد.
همچنین می‌توانید از طریق پوشش تازه رنگ فضای بیرونی، از انبار خود در مقابل فرسایش در مقابل هوا جلوگیری کنید و سالهای زیادی را به عمر آن اضافه نمایید. با استفاده مناسب و با رنگ با کیفیت، رنگ سوله ای می‌تواند بیش از ده سال دوام بیاورد.
آماده سازی رنگ سطح بیرونی از اهمیت برخوردار است
صرف نظر از استخدام یک پیمانکار رنگ یا اینکه این کار را خودتان انجام دهید، اطمینان حاصل کنید که تدارکات کار به درستی انجام شده است. در ابتدا انبار را برای وجود هرگونه مشکل بررسی کنید. الوار شکسته یا پوسیده را تعمیر یا عوض کنید و میخ‌‌‌‌‌های سست را چکش کاری کنید و یا آن‌‌ها را عوض کنید. اطراف پنجره ها، درها و هرگونه شکاف را ببندید. در صورت نیاز رنگ‌‌‌‌‌های قدیمی را پاک کنید و گرد و غبار، آلودگی و تار عنکبوت‌‌ها را پاک کنید. اجازه بدهید تا انبار خشک شود و حداقل ۲۴ ساعت پس از آن نقاشی کنید.

بتونه و انتخاب رنگ مناسب

پس از انجام تعمیرات، در صورت نیاز بتونه کاری انجام دهید. بتونه می‌تواند لکه آجرها را از بین ببرد و موجب پرداخت کاری تمیز و چسبندگی رنگ می‌گردد. با استفاده از ترکیبی از اسپری کردن، غلطک و نقاشی دستی می‌توانید بتونه کاری را انجام دهید.
نوع رنگ مورد استفاده از اهمیت برخوردار است. بیشتر متخصصان رنگهای لاتکس اکریلیک را پیشنهاد می‌دهند زیرا به سرعت رنگ‌‌‌‌‌های بر پایه روغن محو نمی شوند و از پرداخت کاری مقاوم تری برخوردار هستند. رنگ‌‌‌‌‌های بر پایه روغن در برخی از موارد به ویژه برای چوب‌‌‌‌‌های هوازده و قدیمی مفید می‌باشد. رنگهای بر پایه روغن بزرک در چوب نفوذ می‌کنند و موجب حفاظت بیشتر می‌گردند. انتظار می‌رود که برای هر ۳۰۰ تا ۴۰۰ فوت مربع از یک گالن رنگ استفاده شود.

استفاده مناسب از رنگ سوله ای

رنگ سوله ای معمولاً با اسپری مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس از اسپری کردن رنگ، برای افزایش درزگیری رنگ، قلموی رنگی را بر روی چوب بکشید. پنجره‌ها، سقف و سایر نقاط رنگ نشده را برای جلوگیری از تراوش رنگ بپوشانید.
در زمان رنگ آمیزی این کار را از یک گوشه شروع کنید و در یک جهت کار کنید و در هر بار تنها یک پوشش هموار ایجاد کنید. اعمال دو پوشش در وهله اول نسبت به وهله دوم سنگین‌تر است. به جزئیات توجه کنید و در پوشش دوم آهسته تر رنگ آمیزی کنید.
درها و پنجره‌‌ها و بخش‌‌‌‌‌های اضافی را با رنگ لعاب دار رنگ آمیزی کنید. برای بهترین نتایج، رنگ آمیزی را با استفاده از قلمویی به اندازه پهنای شی در حال رنگ آمیزی، به طور دستی انجام دهید. از ضربات آهسته و سنگین استفاده کنید که موجب می‌شود تا رنگ به طور هموار بر روی سطح پخش گردد.
البته شما می‌توانید انبار را به هر رنگی که دوست دارید رنگ آمیزی کنید. به طور مرسوم، انبار‌‌ها به رنگ قرمز رنگ آمیزی می‌شوند و دلیل آن محصولات محلی موجود هستند. رنگ‌‌‌‌‌های قرمز به طور محلی از رنگدانه‌‌‌‌‌های خاکی اکسیدآهن (زنگ‌اهن )، آهک و روغن بزرک ساخته می‌شوند. اکسید آهن یک پودر شیمیایی می‌باشد که موجب قرمز شدن رنگ می‌گردد و معمولاً به سادگی در دسترس میباشد و به کشتن قارچ و خزه‌‌‌‌‌های چوب کمک میکند. رنگ سوله ای خانگی ارزان قیمت می‌باشد و یک سنت قدیمی برای رنگ آمیزی انبار‌‌ها به رنگ قرمز می‌باشد که تا امروز ادامه دارد.

کاربردهای رنگ سوله ای

کاربردهای رنگ سوله ای

استخدام یک نقاش سوله ای بسیار معتبر

اگر شما یک سازه بزرگ دارید، نقاش سوله ای که از ایمنی و کیفیت کار او مطمئن هستید را استخدام کنید. استخدام یک پیمانکار نقاشی برای انبار به ملاحظات زیادی نیاز دارد. بیشتر نقاشان باتجربه می‌توانند این کار را انجام دهند اما نقاشی انبار معمولاً به میزان متفاوتی از تخصص نیاز دارد.
شدیدا مراقب افرادی باشید که جلوی درب خانه شما می‌آیند و پیشنهاد نقاشی انبار را میدهند. هنرمندان فریبکار دوره گرد معمولاً مزارع و خانه‌‌‌‌هایی با انبار را هدف قرار می‌دهند. این افراد بدنام معمولاً از شما می‌خواهند تا مبلغی را پیش پرداخت کنید و سپس ناپدید می‌شوند. اگر آنها کار را انجام دهند از رنگهای آب بندی شده استفاده می‌کنند که مدت زمان زیادی دوام ندارد و یا کار را تا حد امکان سریع انجام می‌دهند و پنجره ها، بوته ها، درختان و چمن‌‌ها را رنگی می‌کنند.
برای جستجوی شرکت‌‌‌‌‌های نقاشی نمای بیرونی معتبر در فهرست آنجی به جستجوی نقاش با تجربه انبار بپردازید. پس از بررسی فهرست، برای برآورد در محل حداقل با سه پیمانکار تماس بگیرید.
معمولا پیمانکاران حرفه ای نقاشی نمای بیرونی این برآورد را به صورت رایگان انجام می‌دهند و برای انجام این کار پولی دریافت نمی‌کنند. به طور مستقیم حداقل با سه پیمانکار صحبت کنید و ببینید که آیا پیمانکار می‌تواند محوطه را تمیز نگه دارد و یا پنجره‌‌ها و دیگر اشیا را رنگی میکند. همچنین حرفه ای بودن و خوش رفتاری پیمانکار را بررسی کنید. آیا شرکت تماس تلفنی برقرار می‌کند و سریعا اطلاعات ارائه می‌دهد؟ آیا برای قرار ملاقات، وقت شناس هستند؟
سوالاتی که باید از نقاش بالقوه نمای ظاهری بپرسید
چند سال است که در این کسب و کار هستید؟ آیا مجوز معتبر دارید؟ آیا بیمه دارید؟ برای کار از چه تعداد کارمند برخوردار هستید؟ آیا شما برای هیچ‌یک از کارهای خود قرار داد فرعی می‌بندید؟ ضمانت شما چیست؟ از چه نوع رنگی استفاده می‌کنید؟
یک قرارداد کتبی درخواست نمایید که شامل جزئیاتی مانند محوطه نقاشی، رنگ‌ها، طول پروژه، تهیه مقدمات و جزئیات پاکسازی و شرایط تسویه حساب می‌باشد.
زمانی که تصمیم نهایی اتخاذ شد باید هزینه، بهره‌وری، انتخاب رنگ سوله ای و از همه آنها مهمتر شهرت را مورد توجه قرار دهید.