رنگ اپوکسی کف چیست؟

اپوکسی یا پولی پوکساید که در انواع متفاوت وجود دارد یک بسپار ترموست است که از واکنش اپوکساید با سخت کننده پلی آمید به وجود می آید. اپوکسی در موارد بسیار زیادی کاربرد دارد که از آنها میتوان به رنگ های اپوکسی – کفپوش اپوکسی – اپوکسی گرانیتی – اپوکسی ضد اسید – اپوکسی های صنعتی – اپوکسی مقاوم و استفاده در چسب ها را نام برد. کفپوش های اپوکسی در واقع تشکیل شده است از موارد مایع شیمیایی که به صورت یک جز و دو جز و سه جز است.

اپوکسی کف

اپوکسی کف

منظور از تک جزئی و سه جزئی

منظور از تک جز این است که نباید این نوع از اپوکسی ها را با ماده یا حلالی مخلوط کرد و روش اجرای آن به همان صورتی که داخل قوطی است انجام می شود و جزیی یعنی یک ماده ایی دیگر به نام هاردنر یا سخت کن برای ماده داخل قوطی زده میشود و نقش محکم و سفت کننده گی اپوکسی را انجام میدهد تا هر چه محکم تر و سفت و غیر قابل نفوذ تر گردد و سه جزیی یعنی یعنی علاوه هاردنر که همان ماده خشک کننده و سخت کننده است از ماده دیگری در ترکیب سه جزیی ها استفاده می شود که از جمله آن میتوان به گروت اپوکسی اشاره کرد که مخلوطی از رنگ و سیلیس به جز دومی اضافه میشود و میشود.

میزان مقامت اپوکسی کف

کفپوش اپوکسی کف در دمای اتاق ظرف مدت ۲۴ ساعت خشک میشود اما برای نتیجه گیری بهتر و عدم آسیب های احتمالی بهتر است تا سه روز تردد و رفت و آمد روی آن صورت نگیرد. این کفپوش ها بسیار مقاوم هستند و ضخامت آنها از ۷ تا ۱۰ میلیمتر متفاوت است و تحمل وزن تا ۱۰ تن را نیز دارد

۱- سیلر اپوکسیZAPCO 180

۲- پرایمر اپوکسی کفZAPCO 186

۳- رنگ میانی اپوکسی کفZAPCO 286

۴- رنگ رویه اپوکسی کفZAPCO 386

۵- ماستیک اپوکسی ZAPCO 181

۶- رنگ عایق رطوبتی ZAPCO 387