رنگ رویه اپوکسی

رنگ رویه اپوکسی فنولیک پلی آمین بعنوان یک رنگ رویه بر پایه رزین اپوکسی فنولیک و سخت کننده پلی آمین با استفاده ازانواع پیگمنتها درفام های مختلف تولید و عرضه میگردد. رنگ اپوکسی پلی آمین مقاومت خوبی در برابر مواد شیمیایی ، رطوبت ، ضربه و شرایط سخت دارند ولیکن دربرابر اشعه UV مقاوم نیستند . رنگ رویه اپوکسی فنولیک پلی آمین به عنوان یک رنگ رویه بسیار مناسب جهت سازه های فلزی نصب شده در مجتمع های پتروشیمی نظیر خطوط لوله و انتقال، مخازن ، وهمچنین کلیه سازه های فلزی در مناطق ساحلی و OFF SHORE استفاده میگردد.

رنگ رویه اپوکسی

رنگ رویه اپوکسی

روش استفاده از رنگ رویه اپوکسی

روش مصرف رنگ رویه اپوکسی فنولیک پلی آمین به این صورت می باشد که ابتدا جز A را بوسیله همزن مخلوط نموده تا بطور کامل یکنواخت گردد سپس جز B را به آن اضافـــه مینماییم و بار دیگر بوسیله همزن دو جز را مخلوط نموده وپس از آن حدود ۲۰ دقیقه به مخلوط اجازه میدهیم تا واکنش لازم بین دو جز صورت پذیرد. هم اکنون رنگ آماده اجرا می باشد. مصرف با توجه به عمر مفید رنگ آماده شده را در دمای ۲۵ درجه حداکثر تا ۴ ساعت مصرف نمایید.
آماده سازی سطح : سطح مورد نظر باید عاری از هرگونه آلودگی از قبیل گرد و غبار گریس روغن و غیره باشد . در صورتیکه از زمان اجرای لایه میانی مدت زمانی بیش از ۷۲ ساعت گذشته باشد میبایست سطح مورد نظر را بعد از تمیزی زبر نمایید .

رنگ میانی اپوکسی کف تولید شده از رنگ اپوکسی

اپوکسی کف به عنوان یک رنگ اپوکسی بر پایه رزین اپوکسی یک رنگ بدون حلال و سخت کننده پلی آمین همراه با پیگمنت های مقاوم و مناسب آماده سازی تولید و عرضه می شود . از مشخصات این رنگ می توان سهولت و راحتی در اجرا رنگ و مقاومت خوب آن در برابر مواد شیمیایی و مقاومت در برابر نیروهای مکانیکی و چسبندگی فوق العاده آن بر روی سطوح بتنی و اجرای یکنواخت و بدون درز می باشد.
رنگ میانی اپوکسی کف برای استفاده در پوشش کف بتنی و یا سطوح سیمانی کارخانجات و ادارات، سالن تولید ، آزمایشگاه ها بیمارستان ها مواد غذایی و همچنین مواقعی که مقاومت به حلال ها و مواد شیمیایی و مکانیکی نیاز باشد، استفاده می شود.
روش استفاده این رنگ به این صورت می باشد ، که ابتدا جزA را بوسیله همزن مخلوط می کنیم تا بطور کامل یکنواخت شود. به از آن جز B را به آن اضافه کرده و بوسیله همزن دو جز را مخلوط می کنیم و بعد از آن حدود ۲۰ دقیقه به مخلوط اجازه می دهیم تا واکنش لازم بین دو جز صورت پذیرد. بعد از گذشت ۲۰ دقیقه رنگ آماده اجرا می باشد.
حال در زمان رنگ آمیزی باید دقت داشته باشید که سطح مورد نظر باید عاری از هرگونه آلودگی از قبیل گرد و غبار گریس روغن و غیره باشد. در صورتیکه از زمان اجرای لایه میانی مدت زمانی بیش از ۷۲ ساعت بگذرد ، باید سطح مورد نظر را بعد از تمیزی زبر نمایید.
در شرایط آب و هوایی باید رنگ آمیزی انجام شود که دمای محیط بین ۱۰ تا ۴۰ درجه سانتی گراد باشد. دمای سطح نیز باید ۳ درجه بالاتر از نقطه شبنم باشد. رطوبت نسبی هم کمتر از ۸۰% . تجهیزات مورد نیاز جهت اجرای پوشش مورد نظر : میکسر برقی یا بادی ، غلطک ، کاردک ، تی لاستیکی می باشد.